Lyžařské středisko Tarvisio spadá do regionu Friuli Venezia Giulia a nachází se v severovýchodním cípu Itálie v srdci Julských Alp na pomezí Itálie, Rakouska a Slovinska. Díky této atraktivní poloze se nabízí kromě lyžování v Tarvisiu a na Monte LusSari či nedaleké Sella Nevee propojené s Bovcem (platné na tentýž skipas) i možnost vyzkoušet svahy ve slovinské Kranjské Goře a asi 30 minut vzdáleném rakouském Nassfeldu. Pro Moraváky znamená Tarvisio jednoznačně nejbližší lyžování v Itálii! Vysokou lyžařskou úroveň potvrzuje pořádáním Světové univerziády v roce 2003 a Světových pohárů v alpském lyžování (ve sjezdu, v super obřím slalomu a v super kombinaci) a v neposlední řadě kandidaturou regionu na pořádání Zimních olympijských her.

Tarvisio je maximálně snadno přístupné z dálnice a to pouhé 2 km od dálničního sjezdu! Romantické centrum Tarvisia s typickou horskou atmosférou, možností nákupů a popíjení kávy v místních barech ocení i klient „nelyžař“ či jen jako možnost polyžařského vyžití. Dominantou, ale tohoho zatím nepříliš známého střediska je rozhodně majestátné Monte Lussari, odkud vede královna všech svahů sjezdovka Prampero. Ne nadarmo se tvrdí, že je jednou z nejkrásnějších v celých Alpách už jen pro svoji úctyhodnou délku 3,920 m.
Navíc na samotném vrcholu Monte Lussari dominuje kouzelný kostelík v nadmořské výšce 1,789 m.n.m. Toto nezapomenutelné poutní místo nabízí možnosti ubytování přímo na svahu a jedinečnou šanci sjet po ránu první „varhánkovou“ stopu. Tarvisio se řadí spíše k menším rodinným skiareálům, ale díky úspěšnému lyžařskému propojení Monte Lussari s Floriancou do Tarvisia může velmi mile překvapit i zdatnější lyžaře.

 

 

NAŠE TIPY A DOPORUČENÍ:


Je pro Vás lyžařsky Tarvisio moc malé středisko, ale máte rádi italskou atmosféru a gastronomii a v neposlední řadě i příznivější cenové podmínky? Co tedy bydlet v Tarvisiu a lyžovat 2 dny v Tarvisiu a potom v Nassfeldu? Skipasy v Tarvisiu upravíme dle libosti a vy si zalyžujete do sytosti!

Počasí není ideální a potřebujete relax? Navštivte špičkový lázeňský komplex Warmbad jen 3 km od Villachu a 32 km od Tarvisia (20 minut autem). Najdete zde oázu wellnessu se saunami, bazény a tobogány s termální vodou.

mapa 

TECHNICKÉ PARAMETRY STŘEDISKA TARVISIO:

Umělé zasněžování: 100% lyžařských tratí
Celková délka sjezdových tratí v km: 33 km
Počty sjezdových tratí v km dle náročností: 14 modrých,
11 červených,
8 černých
Počet sjezdových tratí v ks: 19
Počty sjezdových tratí v ks dle náročností: 7 modrých,
7 červených,
4 černé,
1 zelená
Nadmořská výška střediska: 754 - 1756 m.n.m.
Počet běžkařských tratí v km: 60
Počet přepravních zařízení v ks: 15
Druhy a rozlišení přepravních zařízení v ks: 2 „vajíčka“,
8 sedaček,
1 lyžařský vlek,
4 pojizdné koberce (3 kryté)
Nejdelší sjezdovka / v km: Prampero / 3,9
Lyžařské převýšení v m:
1002


Další služby: snowpark - GOLD PARK (4x rail, 2x skokánek), funpark pro děti, cvičné plácky pro výuku, sáňkařská dráha, noční lyžování (sjezdovka Prampero - vždy úterý a pátek od 20-23h), lyžařská škola, půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení, psí spřežení, fitness, bruslení v Pontebbě, wellness ve Warmbadu.

MÍSTNÍ VZDÁLENOSTI

Tarvisio – dálnice: 1 km
Tarvisio – Sella Nevea: 19 km
Tarvisio – Kranjska Gora: 19 km
Tarvisio – Nassfeld / Passo Pramolo: 35 km
Tarvisio – Ravascletto: 84 km
Tarvisio – Forni di Sopra: 102 km
Tarvisio – Piancavallo: 140 km

 

VZDÁLENOST Z ČR

Tarvisio – Brno: 515 km
Tarvisio – Praha: 595 km