Sella Nevea se nachází asi 19 km od Tarvisia a pouhých 19 km od dálnice. Nedávné propojení italské Sella Nevei přes masív Canin se slovinským Bovcem dalo tomuto jednu z mála přeshraničně propojených středisek nový potenciál a nemalý zájem turistů. Z italské strany nabízí Sella Nevea velmi kvalitní lyžování a vede v nadílce přírodního sněhu. Né nadarmo je považovaná za takový neopravdový „ledovec“ Friuli Venezia Giulia. Vysoká nadmořská výška spojená s ojedinělým mikroklimatem přinášejícím rekordní sněhové příděly, přesto však je skiareál jištěn z 80% umělým zasněžováním. První sníh zde napadne zpravidla na začátku prosince a vydrží až do konce dubna. Sella Nevea neboli „sněžný průsmyk“ je vhodná nejen pro milovníky nedotčené přírody, freeridu a skialpinismu, ale i pro lyžařské kluby, školní skupiny i samostatné rodinky vyhledávající nedotčenou přírodu, které se chtějí vyhnout náporu masové turistiky. V roce 2007/2008 se stala Sella Nevea sídlem tréninkového FIS centra, i tak nejsou nikdy tratě omezené natolik, aby zabránily turistům ve sjíždění nádherné sjezdovky Bela Pec doslova padající z Monte Caninu. Až překvapivě kvalitní přepravní kapacity aneb rozhodující podíl páteřních kabin, vleky zde najdete jen jako okrajový doplněk. Italská strana je vhodná spíše pro zkušenější lyžaře, ačkoliv nedaleko námi nabízených kapacit (Sporthotel Forte a penzion Julia) se nachází pojizdný krytý koberec a tréninkový lyžařský vlek pro nejmenší. Slovinská strana naopak vládne prosluněnými mírnějšími svahy a za hezkého počasí výhledem na Jaderské moře. Skipas v základní ceně zájezdů umožňuje neomezené návštěvy slovinské strany i nedalekého Tarvisia. I v tomto středisku všechny děti narozené v roce 2016 a mladší lyžují zcela ZDARMA!
Důležitá informace! Po celou sezónu 2022/2023 na Sella Nevee nebudou vleky v provozu každé úterý! Tento den bude rezervovaný pro skialpinisty! Klientům ubytovaným v penzionu Julia nebo hotelu Canin doporučujeme na tento den naplánovat lyžování v Tarvisiu, v úterý také nebude možné sjíždět či vyjíždět kabinou na horskou chatu Gilberti.

NAŠE TIPY A DOPORUČENÍ:

 

 • nejvýše položené středisko regionu Friuli až do nadmořské výšky 2 133 m

 • od 8.2.2017 opět otevřeno unikátní propojení italské strany se slovinským Bovcem!

 • úchvatná Sella Nevea v překladu „Sněžný průsmyk“ schovaná pod majestátným Monte Caninem a z něj doslova padající nádherná červená sjezdovka Canin o délce 3 km!

 • prosluněné mírnější svahy na slovinské straně a za hezkého počasí s nádherným výhledem na moře!

 • ráj pro skialpinisty a milovníky nedotčené přírody!

 • Náš TIP - vyzkoušejte ubytování na horské chatě GILBERTI a utečte od starostí všedních dní! Romantické místo přímo na svahu s dech beroucími výhledy na horské masívy!

 • jen 22 km do Tarvisia aneb na jeden skipas lyžujete na Sella Nevee i na slovinské straně a stejně tak v Tarvisiu a Monte Lussari!

 • bezkonkureční cenové podmínky ve všech 3 námi nabízených ubytovacích kapacitách!

 • různě zkrácené pobyty už od 2 nocí, ušijeme přesně na míru!

 • všechny děti narozené v roce 2013 a mladší lyžují zcela ZDARMA!

 • vynikající nefalšovaná italská kuchyně - ochutnejte místní nápoje SPRITZ APEROL a capuccino!

 • Sella Nevea je ideální volbou nejen v zimním období, ale i na kolo, turistiku (nádherné Montasio co by kamenem dohodil jakožto tradiční místo na výrobu chutného sýru), vodní sporty (rafting ve Slovinsku) nebo jen koupání v nedalekém Lagu Raibl či piknik na Lago Fusine!

 • v neposlední řadě jen 533 km z Brna a téměř stále po dálnici!

TECHNICKÉ PARAMETRY STŘEDISKA SELLA NEVEA:

Umělé zasněžování: 80% lyžařských tratí
Celková délka sjezdových tratí v km: 10,5 km
Počet sjezdových tratí v ks: 10
Počty sjezdových tratí v ks dle náročností: 5 modrých, 3 červené,
2 zelené: cvičné sjezdovky pro   začátečníky a lyžařské školy
Nadmořská výška střediska: 1103 - 2133 m.n.m.
Počet běžkařských tratí v km: 2
Počet přepravních zařízení v ks: 5
Druhy a rozlišení přepravních zařízení v ks: 2 vajíčka, 1 sedačka, 1 lyžařský vlek, 1 krytý pojízdný koberec
Nejdelší sjezdovka / v km: Canin / 3
Lyžařské převýšení v m:
1030


Další služby: cvičný plácek pro výuku lyžování s pojízdným kobercem a vlekem, lyžařská škola, půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, psí spřežení, tělocvična s horolezeckou stěnou*, posilovna*, sauna*, kongresový sál s projektorem*, obchůdek se základními potravinami, informační centrum, prádelna s pračkou a sušičkou*, malý zábavný park pro děti, igloo, dráha na bobování a za ideálních podmínek také kluziště.

TECHNICKÉ PARAMETRY STŘEDISKA BOVEC:

Umělé zasněžování: 80% lyžařských tratí
Celková délka sjezdových tratí v km:  8,1 km
Počet sjezdových tratí v ks: 6
Počty sjezdových tratí v ks dle náročností: 3 modré,
3 červené
Nadmořská výška střediska: 1649 - 2292 m.n.m. (resp. lanovka z Bovce startuje z nadmořské výšky 436 m.n.m.)
Počet běžkařských tratí v km: 0
Počet přepravních zařízení v ks: 5
Druhy a rozlišení přepravních zařízení v ks: 1 vajíčko, 3 sedačky, 1 lyžařský vlek
Lyžařské převýšení v m:
643

MÍSTNÍ VZDÁLENOSTI

Sella Nevea – dálnice: 19 km
Sella Nevea – Tarvisio 19 km
Sella Nevea – Kranjska Gora: 35 km
Sella Nevea – Ravascletto: 68 km
Sella Nevea – Forni di Sopra: 84 km
Sella Nevea – Piancavallo: 128 km

 

VZDÁLENOST Z ČR

Sella Nevea – Brno: 533 km
Sella Nevea – Praha: 613 km

 

Skipasy Tarvisio / Sella Nevea

Důležitá informace! Po celou sezónu 2022/2023 na Sella Nevee nebudou vleky v provozu každé úterý! Tento den bude rezervovaný pro skialpinisty! Klientům ubytovaným v penzionu Julia nebo hotelu Canin doporučujeme na tento den naplánovat lyžování v Tarvisiu, v úterý také nebude možné sjíždět či vyjíždět kabinou na horskou chatu Gilberti.


V této záložce popíšeme jak fungují skipasy. Skipasy v Tarvisiu a Sella Nevee fungují shodně a můžete tedy libovolně navštěvovat oba skiareály (upozorňujeme, že vzdálenost mezi středisky je 19 km, nejsou tedy propojeny po lyžích).

V námi nabízených zájezdech naleznete skipas již v ceně balíčku, ale samozřejmostí je možnost skipas odečíst a tím se z vás stane tzv. "nelyžař" nebo jednoduše skipas upravit dle vašeho přání (umíme letos nově i 1 denní skipasy, pokud máte zájem však lyžovat jen pár hodin, je nutné si jej zakoupit přímo na skipasárně v Tarvisiu, Camporossu nebo Sella Nevee). Úpravou skipasu se má na mysli jeho případné zkrácení délky lyžařských dní či naopak rozšíření na více dní, zakoupení výjezdu či sjezdu na Monte Lussari a Sella Neveu atd. V základní ceně našich zájezdů je skipas pro dospělou osobu, pokud ale spadáte do kategorie dítě či senior (podle věku viz. níže) nebo junior, bude vám odečtena příslušná částka, která je vždy uvedena u každého zájezdu v záložce skipas podle příslušné kombinace nocí ubytování a dní lyžování.

Lyžařské skipasy lze na místě zakoupit buď na tzv." sci@ore" = lyžuj hodiny od 2 do 5 h nebo 1 denní skipas či vícedenní.
Skipasy zakoupené v Tarvisiu na určité hodiny nebo 1 den (39,50 € - dospělá osoba/ hlavní sezóna) opravňují svého držitele k lyžování pouze v Tarvisiu. Pokud si zakoupíte nebo máte přes nás v ceně zájezdu vícedenní skipas - tzn. od 3 denního, pak je platný na tzv. Friuli skiregion - opravňuje držitele k lyžování v níže uvedených skiareálech, které nejsou po lyžích propojeny. Nebo můžete využít zvýhodněných balíčků zájezdů, kde je v ceně, jak ubytování, tak skipas.

 

PLOŠNÁ PLATNOST VÍCEDENNÍHO SKIPASU FRIULI SKIREGION

to znamená, kde všude můžete na 1 skipas lyžovat (upozorňujeme, že vzdálenosti mezi jednotlivými středisky takřka zavrhují možnost návštěvy jiných skiareálů s vyjímkou Sella Nevei a Tarvisia = 19 km nebo při cestě do či z Ravascletta či Piancavalla 1. či poslední den lyžování v Tarvisiu, které je hned u dálnice a při cestě)
- TARVISIO
- SELLA NEVEA / CANIN (podle dostupných informací kvůli covid opatření nefunguje propojení italské strany ze slovinským Bovcem!)
- RAVASCLETTO / ZONCOLAN
- FORNI DI SOPRA (naše novinka až 2 děti ubytování a skipas zdarma, více zde: Zájezdy Forni di Sopra)
- PIANCAVALLO
- SAPPADA

Na vícedenní skipasy jsou potřeba fotografie! Skipasy jsou nepřenosné!

Neznamená to ale, že musíte mít vlastní fotografii, jednoduše si Vás v kase vyfotí nebo je žádán cestovní doklad pro možnost kopie fotografie. Skipasy jsou letos nově bez kauce, tedy po využití skipasu jej pohodlně vyhodíte a nikde nevracíte. UPOZORNĚNÍ: pro kategorie zdarma: bimbo a senior je nutné doložit věk příslušným dokladem!

Skipasárny nabízejí speciálně zvýhodněné ceny pro školní kolektivy ve všech termínech od 10.01.2021. Máte-li zájem o nabídku, napiště nám!
Podmínkou je kolektiv minimálně 15 platících studentů ve věku max. do 18 let s doprovodem, samozřejmostí je seznam osob s hlavičkou školní instituce!

Ze zkušenosti doporučujeme zapsat si identifikační číslo skipasu, které v případě ztráty poslouží k jeho blokaci a následné možnosti vystavit skipas nový za poplatek 15 €.

VĚKOVÉ KATEGORIE SKIPASŮ NABÍZENÉ NAŠÍM PROSTŘEDNICTVÍM:

kategorie bimbo:
děti narozené v roce 2016 (po 31.12.2015) a mladší lyžují zcela ZDARMA.

kategorie junior:
osoby narozené v letech 2009 – 2015 (obdrží slevu ze základní tabulkové ceny zájezdu, naleznete v záložce skipas v detailu zájezdu.

kategorie senior nad 75 let:
osoby narozené v roce 1947 (před 01.01.1948) a starší, lyžují zcela ZDARMA.

 

 

ZIMNÍ SEZÓNA JE ROZDĚLENA NA 2 OBDOBÍ:

nízká sezóna: do 18.12.2022 a od 13.03.2023

hlavní sezóna: od 19.12.22 do 12.03.2023

předpokládané zahájení sezóny je plánováno na 08.12.2022 a ukončení sezóny na velikonoční pondělí 10.04.2023

 

 

 

NOČNÍ LYŽOVÁNÍ V TARVISIU:

POZOR PRO SEZÓNU 2023 JE NOČNÍ LYŽOVÁNÍ ZRUŠENO!


Každé úterý a pátek zpravidla od 08.01.2021 do 09.03.2021 od 20.00 h - 23.00 h .
Cena skipasu na noční lyžování je pro naše klienty s vícedenním denním skipasem za 15 € (oficiální cena je cca 20 €), otevřená je spodní část sjezdovky Prampero o délce 2000 m s úctyhodným převýšením 500 m.
Speciální cena pouze na výjezd a sjezd na Monte Lussari je 7 € - můžete povečeřet v jedné z hospůdek na Monte Lussari a zažít tak nezapomenutelnou atmosféru poutního místa! Poslední jízda je ve 22.45 h

 

 

ZÁVODY NA SELLA NEVEE:

termíny závodů nejsou v tuto chvíli známé

omezení se týká pouze části skiareálu, většina sjezdovek v běžném provozu

forline Promotour

twitter FB G+ Instagram youtube

telefon Tel.: 515 915 290

Dovolujeme si Vás upozornit, že naše cestovní kancelář FOR-LINE tour je řádně pojištěna pro případ úpadku, a to v rozsahu a za podmínek stanovených zákonem č. 159/99 Sb.

Osobní údaje

Nastavení cookies

ACKA cest

 

 

 

Top