FAQ - OTÁZKY A ODPOVĚDI

CESTOVÁNÍ DO ITÁLIE

 

1. Je možné cestovat do Itálie a co je potřeba pro vstup?

Do Itálie je možné cestovat bez uvedení důvodu. Pro vstup  je od půlnoci 8.10.2020 požadován negativní test na Covid (výtěr) ne starší než 72 hodin nebo jeho absolvování ihned po příjezdu. Povinnost se vztahuje i na děti bez ohledu na věk. 

 

2. Co musím udělat před cestou? 

Itálie požaduje, aby všichni cestující do Itálie vyplnili čestné prohlášení, viz odkaz MZV IT: https://www.esteri.it/mae/en/ministero/normativaonline/decreto-iorestoacasa-domande-frequenti/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia.html

 

3. Jaká pravidla je třeba dodržovat během pobytu v Itálii?
Platí obecná hygienická opatření: vzájemný odstup minimálně 1 metr a více (liší se dle regionů), pravidelná hygiena rukou, povinné použití roušek  v uzavřených prostorách a nově i všude venku. Porušení je pokutováno (400-1000 €).

 

3. Budou v hotelu fungovat bazény, wellness a další služby?

Z důvodu Covid opatření může být provoz wellness centra či dětského koutku omezen či zcela uzavřen. Nedostupnost této služby nelze zpětně nárokovat u CK a není důvodem k odstoupení klienta od smlouvy o zájezdu bez uhrazení stornopoplatků. Aktuální informace budou upřesněný v odjezdových pokynech nebo na www.forline.cz 

 

4. Jak bude fungovat stravování v hotelích?

V případě přetrvávajících opatření z důvodu pandemie Covid 19 může být způsob stravování v námi nabízených ubytovacích kapacitách upraven podle aktuálně platných norem tzn. např. bufet bude obsluhovaný personálem za plexisklem či bufet bude kompletně nahrazený stravou servírovanou nebo může být kombinací obojího.

 


Důležité odkazy:
Sledujte doporučení o cestování zde: www.mzv.cz
Kontakty na krajské hygienické stanice: www.szu.cz/knihovna/hygienicke-stanice-a-zdravotni-ustavy
Zaregistrujte se do systému DROZD (Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí). Formou SMS zprávy budete pravidelně informováni o jakémkoli případném nebezpečí a o vývoji situace: https://drozd.mzv.cz/


Garance CK FOR-LINE tour, s.r.o. jako pořadatele zájezdu:
Garantujeme vrácení všech uhrazených peněz na Váš účet do 14 dnů nikoliv voucherem či kreditem, pokud vystornujete zájezd 48h a méně před odjezdem v případě cestovního omezení z důvodu koronaviru:
- Uzavření státních hranic
- Zavedení povinné státní karantény bez možnosti nahrazení karantény testem v cílové destinaci nebo v ČR po návratu

Garantujeme bezplatnou změnu termínu 3-7 dní před odjezdem v případě:
- Vláda oficiálně doporučí necestovat do cílového regionu dané země z důvodů pandemie Covid 19 (info na stránkách MZV) 

Ve spolupráci s našimi léta ověřenými partnery, uděláme maximum pro Vaše bezpečí.

forline Promotour

twitter FB G+ Instagram youtube

telefon Tel.: 515 915 290

Dovolujeme si Vás upozornit, že naše cestovní kancelář FOR-LINE tour je řádně pojištěna pro případ úpadku, a to v rozsahu a za podmínek stanovených zákonem č. 159/99 Sb.

Osobní údaje

ACKA cest

 

 

Top